Özel Röportaj: Mindy McGinnis Özel Dosya: Kitap Fiyatlarının Akıl Almaz Yükselişi Oyun Günlüğü | The Game Diaries #29: Her Story
Ekran Başında: The Conjuring 2


İnceleme: The Deal Özel Dosya: Stephenie Meyer Konuşuyor

8 Mart 2017 Çarşamba

"13 Reasons Why/Ölmek İçin On Üç Sebep" Dizi Uyarlaması
Netflix'e geride bıraktığımız senenin ekim ayında üye oldum ve zaman içinde zenginleşen içerikle birlikte Türkiye pazarını da önemsediklerini hissettiren şirket üyeliğimi devam ettirmemi sağladı. PS4, bilgisayar, mobil ortam derken her yerden, üstelik internet hızına bakmaksızın (ülkemizin baş belası Adil Kullanım Kotası yüzünden en düşük hızdayken bile sorun yaşamadım) bir şeyler izleyebilmek hoşuma gidiyor açıkçası. Yine de korsanın bu kadar yaygın olduğu ve normalleştirildiği bir ülkede Netflix'n varlığını uzun vadede nasıl ve ne şekilde sürdürebileceğini bilemiyorum. Şimdilik tadını çıkartıyorum.

Yönetim kadrosu Netflix'i, bir online dizi/film arşivinden çok alternatif bir televizyon kanalı/bir televizyon alternatifi olarak algılamamızı istiyor. Bunu da en çok Netflix Originals dediğimiz Netflix'e özel yapımlarla ortaya koyuyor. Bunlardan biri de bizi bu yazının asıl konusuna götürüyor: 13 Reasons Why.


31 Mart'ta yayımlanacak dizi, ülkemizde de okurlarla buluşan Thirteen Reasons Why/Ölmek İçin On Üç Sebep'in uyarlaması. Türkçe kitap/dizi/film isimlerinde spoiler vermelerine (maalesef) alışık olduğumuzdan kitabı okumadan da konuyu öğrenmiştik. Selena Gomez'in de prodüktör koltuğunda oturduğu uyarlamada Hannah isimli bir genç kızın neden hayatına son verdiği ve buna neyin ya da kimlerin sebep olduğu anlatılıyor. Hannah artık hayatta olmadığı için de sır perdesini aralamak ona karşı hiç de boş olmayan sınıf arkadaşı Clay Jensen'a düşüyor.
Kabul etmeli ki bu yeni dizi evvela bir genç yetişkin romanı uyarlaması olduğu için ilgimizi çekiyor. Daha sonrasındaysa Netflix'in merak uyandırmayı başaran afişleri ve fragmanlarıyla etkisini artıyor.

Bana katılıyor musunuz? İzleyecek misiniz?

*Yazının içine yerleştirdiğim fragmanı göremiyorsanız, izlemek için buraya tıklayın.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Linkwithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...